עקרות הלכתית

HE EN

.

.


על פי ההלכה הפסוקה בדיני נידה, בני הזוג אסורים זה על זו במהלך ימי הווסת, וכן במשך שבעת הימים שלאחר מכן, המכונים "שבעה נקיים". על פי רוב, העת האפשרית להפריה חלה לאחר שבני הזוג מותרים זה לזו; אולם יש נשים שהביוץ שלהן מתרחש כשבני הזוג עדיין אסורים זו לזה. במקרים כאלה, ההלכה לכאורה מונעת מהם להרות כדרך הטבע. תופעה זו התפרסמה בשנים האחרונות בכינוי "עקרות הלכתית".

יש המבקשים להתמודד עם תופעה זו באמצעים רפואיים, ובעיקר בעזרת טיפולים הורמונליים. אולם נטילת הורמונים מפריעה לנשים רבות, עלולה להיות בעייתית ולעיתים רחוקות אף מסוכנת, ועל פי רוב אינה יעילה כפתרון לבעיה. מאידך, בשנים האחרונות נשמע קול הקורא לביטול "שבעה נקיים" נגד ההלכה הפסוקה.

בספר עקרות הלכתית מבקשים המחברים, הרב דוד ביגמן והרב בנימין הולצמן, להציע מענה הלכתי לבעיה המתוארת, תוך עיון בפרטי פרטיו של הדיון ההלכתי. בשבעת פרקי הספר מתייחסים המחברים למקרים שונים שמביאים ל"עקרות הלכתית" ומציעים פתרון הלכתי לכל אחד מהמקרים המתוארים.

הספר נועד בראש ובראשונה לסייע לפוסקים ולפוסקות בהתמודדות עם בעיה סבוכה זו, ובנוסף לסייע לזוגות הסובלים מ"עקרות הלכתית" למצוא פתרון למקרה הייחודי שלהם.

תוכן עניינים מפורט


על המחברים


הרב דוד ביגמן הוא ראש ישיבת מעלה גלבוע. שימש כרב קיבוץ מעלה גלבוע במשך שנים. לרב ביגמן יש ניסיון עשיר בפסיקה בשדה טהרת המשפחה, ומשיב על שאלות רבות בנושא מדי שבוע.

הרב בנימין הולצמן הוא רב קיבוץ מעלה גלבוע קרוב לעשרים שנה. הוא פוסק קהילתי בעל ניסיון רב, משמש כראש כולל ההלכה בישיבה, וכראש תוכנית לימודי ההלכה לנשים המשותפת לישיבה ולמדרשת עין הנצי"ב.


אפשרויות רכישה


מחיר: 60 ₪
לרכישת הספר באמצעות כרטיס אשראי לחצו כאן.
כמו כן אפשר להזמין את הספר בטלפון: 04-6480712 או בדוא"ל: yeshiva@maalegilboa.org , התשלום יתבצע באשראי או באמצעות אפליקציות פייבוקס או ביט.